Web
Analytics
top of page

Foreningens første sesong!

Liverpoolsupportere Gjøvik ble stiftet 18. september 2018 og har lagt bak seg sin første sesong som lokal supporterforening. Og for en sesong det har vært! Her er en liten oppsummering av foreningens første sesong!


Det var god stemning under Champions League finalen på Hematt: Foto: Jonny Isaksen
Det var god stemning under Champions League finalen 1. juni, på Hematt: Foto: Jonny Isaksen

Medlemmer

Foreningen har 261 medlemmer pr 9. august, fordelt på kategoriene Ordinær, Familie- medlemskap og Student/ung. Snittalder er ca 36,5 år og ca 35% er jenter. Dette er et tall vi er svært godt fornøyd.


Sosiale medier og hjemmesiden

Facebooksiden vår ble opprettet i juli 2018 og har pr. i dag 626 følgere, noe vi er svært godt fornøyd med. Facebook er uten tvil vår viktigste kanal i kommunikasjon med medlemmene og for synliggjøring av arrangementer og annet. Vi har også opprettet en lukket gruppe for betalende medlemmer hvor vi for liten grad har lykkes. Kun 119 av 261 medlemmer følger gruppen «Liverpoolsupportere Gjøvik – members only». Hjemmesiden www.liverpoolgjovik.no vår er godt besøkt og har siden lanseringen i oktober 2018 hatt nesten 13 000 sideåpninger. Vi er også på Instagram med 182 følgere


Grasrotandelen

Vi har også åpnet opp muligheten for å gi Grasrotandeler til oss. Pr i dag har vi 19 givere og det er vi ganske fornøyd med. Det er mange som trenger de pengene mer enn oss men samtidig så er dette også bidrag som gir oss muligheten til å gi noe tilbake til frivillige organisasjoner, først og fremst lokalt, som bidrar til å hjelpe de som trenger et lys i hverdagen! YNWA!


Ronnie Whelan besøkte oss på Hematt i august 2018. Foto: Jonny Isaksen


Aktiviteter

Vi tyvstartet allerede i august 2018 da vi i samarbeid med Norwegian Sports Travel og Hematt arrangerte legendetreff med Ronnie Whelan. Her var det både lokale og langveisfarende supportere blant gjestene.

Under flere av sesongens kamper har vi i tillegg til å invitere gjennom sosiale medier også hatt quiz, loddsalg, underholdning, fotballcafè og pengeinnsamling.

Høydepunktene som bør nevnes er:

  • Innsamlingen til Alternativ Jul Gjøvik under kampen mot Manchester United i desember.

  • Champions league finalen 1. juni med TV-sending både inne og ute, fotballcafè og levende musikk

Kveldene med Champions League fotball er de som tradisjonelt har best besøk og da har det tidvis vært mangel på nok sitteplasser. Når det gjelder PL kampene så varierer det litt med antall gjester. Årsaken til dette er gjerne kamptidspunkt og hvor interessant motstanderen oppleves, men sammenlignet med forrige sesong så har vi merket en svært hyggelig økning i antall supportere som ønsker å se PL kampene sammen med andre supportere.

Vi oppfordrer alle til å ta turen til Hematt når det er kamp. Da er du garantert å møte likesinnede!

Samarbeidspartnere

Vi har hatt flere gode samarbeidspartnere som bør nevnes.

Peppes Pizza sponser gavekort og gir gode rabatter til medlemmene våre. De har også sponset gratis pizza i forbindelse med kamparrangement

Norwegian Sports Travel er vår foretrukne samarbeidspartner på reiser til Liverpool. De gir oss rabatter og har sponset oss med både gavekort på Liverpooltur og legendetreff på Gjøvik

Hematt har vært på tilbudssiden fra dag 1 og har vært villige til å ta den økonomiske risikoen det er å vise fotball på skjermene. Dette er svært kostbart og fordrer selvfølgelig at det bidrar til inntekter gjennom at folk møter opp og legger igjen penger i baren. De stiller også velvillig opp med lokaliteter til styremøter o.l. I tillegg så nyter medlemmene i LSG godt av rabatter på utvalgte drikker

Geoplan 3D har bidratt med sponsormidler slik at vi har kunnet kjøpe og benytte et moderne og velfungerende program for medlemsadministrasjon og kommunikasjon


Styret

Det ble gjennomført fire styremøter/samlinger i 2018/19 sesongen, utover dette så benyttes en egen Facebookgruppe/chat for styret til diskusjoner og beslutninger. Etter valget på Årsmøte 9. august så ser styret slik ut


· LEDER: Jaran Pedersen

· NESTLEDER: Johanne Cesilie Sjursdatter Sterud Alhaug

· STYREMEDLEM: Einar Skare

· STYREMEDLEM: Trond Eric Slettum

· STYREMEDLEM: Kato Jarnang (Ny) inn for Tore Sørum

· STYREMEDLEM: Tone Elise Olstad

· STYREMEDLEM: Rune Bjørnødegård


Her er styret i Liverpoolsupportere Gjøvik som skal lede foreningen i sesongen 2019/20  Foto: Tore Sørum
Her er styret i Liverpoolsupportere Gjøvik som skal lede foreningen i sesongen 2019/20 Foto: Tore Sørum

Ønsker du å melde deg inn så klikker du her!


Hilsen oss i styret.

61 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

Comentários


bottom of page